Dantų šaknų kanalų gydymas
Endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas – tai metodika, kurią taikome siekdami pašalinti į Jūsų šaknų kanalų sistemą patekusius mikroorganizmus, sukeliančius danties nervo ar pulpos uždegimus bei infekcijas. Procedūrai pasitelkiame tik maksimalų tikslumą užtikrinančius metodus, leidžiančius išsaugoti Jūsų natūralius dantis.

Kada taikomas endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas?
Endodontinį gydymą taikome esant tiek minkštųjų danties audinių, vadinamų pulpa, tiek kanalų sistemos uždegimui bei infekcijai, kurią ilgainiui gali sukelti pažengęs ėduonis, danties lūžiai, skilimai, nekokybiška kasdienė higiena ir kitos priežastys.
Aštrus, plintantis danties skausmas, kurio neveikia vaistai, jautrumas karščiui arba šalčiui, danties spalvos pokyčiai, dantenose susidaręs pūlinys – tai simptomai, leidžiantys įtarti dantų kanalų ar pulpos uždegimus, todėl būtina nedelsiant kreiptis į odontologą.
Kaip dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas klinikoje „20/32“?
Siekdami maksimalaus tikslumo ir rezultatų efektyvumo, klinikoje „20/32“ pasitelkiame tik itin kruopščius profesionalios endodontijos metodus. Ilgametę patirtį turintys klinikos gydytojai procedūrą atlieka itin švelniai, todėl jos metu nejausite jokio skausmo ar diskomforto.

Kodėl svarbu nedelsti kreiptis į odontologą pajutus pirmuosius simptomus?
Laiku negydant uždegimo, atsiradusio pulpoje ar šaknų kanaluose, pradeda varginti ne tik vis ūmėjantis dantų skausmas ar ryškėjantis patinimams. Deja, ilgainiui infekcija pradeda plisti į aplinkinius audinius ir gali pasiekti net žandikaulio kaulą. Galiausiai, susiformavus dar didesniam uždegimui, komplikuojasi pats gydymas bei didėja danties šalinimo rizika.
Dantų šaknų kanalų gydymo eiga
Diagnostika
Vizito metu gydytojas kruopščiai įvertina Jūsų burnos ertmės būklę, atlieka dentalinę rentgeno nuotrauką bei, patvirtinęs endodontinio gydymo poreikį, Jus supažindina su laukiančios procedūros eiga.
01
Procedūra
Atlikus beskausmę procedūrą užtikrinančią vietinę nejautrą, iš dantų šaknų kanalų yra pašalinanami pažeisti audiniai, mikroorganizmai ar svetimkūniai, jie kruopščiai išvalomi ir dezinfekuojami. Šaknies kanalai yra užsandarinami hermetiška, mikroorganizmų plitimą stabdančia medžiaga bei plombuojami, arba užpildomi vaistais, dantyje paliekamais maždaug savaitei.
02
Rezultatas
Sėkmingas endodontinis gydymas pašalina skausmą ar sustabdo tolimesnį infekcijos plitimą. Svarbiausia, kad taikomos pažangios metodikos leidžia išsaugoti natūralų dantį, kuriam galėjo grėsti šalinimo rizika.
03
D.U.K.
Aštrus, plintantis skausmas, kurio neveikia vaistai, jautrumas karščiui arba šalčiui, danties spalvos pokyčiai, dantenose susidaręs pūlinys – tai simptomai, leidžiantys įtarti dantų kanalų ar pulpos uždegimus, todėl būtina nedelsiant kreiptis į odontologą. Vis dėlto, kai kuriais atvejais pacientai nejaučia jokių simptomų, o ankstyvojo endodontinio gydymo poreikis, leidžiantis užkirsti būklės progresavimą, pastebimas tik vizito pas gydytoją metu. Dėl šios priežasties, rekomenduojama nepraleisti profilaktinių burnos ertmės sveikatos patikrinimų.
Vis dar vyrauja įsitikinimas, kad dantų šaknų kanalų gydymas yra itin nemaloni ir skausminga procedūra. Vis dėlto, tai – tik gajus mitas. Efektyvi vietinė nejautra, itin tikslios gydymo metodikos bei gydytojų patirtis leidžia užtikrinti, kad procedūros metu nejausite nei skausmo, nei diskomforto.
Viskas priklauso nuo Jūsų būklės bei situacijos sudėtingumo. Vis dėlto, įprastai sėkmingiems gydymo rezultatams pasiekti prireikia vieno ar kelių vizitų pas klinikos specialistą.
Jei šaknų kanalų gydymas jau baigtas, dantų priežiūra nesiskiria nuo įprastos: svarbu laikytis kruopščios kasdienės higienos (naudojant dantų pastą, siūlą, įprastą, vieno danties bei tarpdančių šepetėlius), periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną ir lankytis pas gydytoją odontologą profilaktiniams patikrinimams.